IHV50A6ANH
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHV50A6ANH
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 50A 48V
In magazzino : 46
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 6W
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud, Wire Leads
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 122 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 392Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Coil Voltage 48VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 33 VDC