IHVA150-H3D48V-BF
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHVA150-H3D48V-BF
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 150A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 5W
Switching Voltage 1500VDC - Max
Termination Style Stud
Contact Rating (Current) 150 A
Coil Current 104.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 460Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4 VDC
Coil Voltage 48VDC
Release Time 20 ms
Must Operate Voltage 36 VDC