IHVA250-H3D24V-BF
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHVA250-H3D24V-BF
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 250A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 5W
Switching Voltage 1500VDC - Max
Termination Style Stud
Contact Rating (Current) 250 A
Coil Current 208.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 115Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2 VDC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Series -
Coil Voltage 24VDC
Release Time 20 ms
Must Operate Voltage 18 VDC