Casa / DC DC Converters / IJB12060A006V-001-R
minImg
IJB12060A006V-001-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
IJB12060A006V-001-R
Pacchetto:
28-SMD Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.6-2V 120W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 0.6 ~ 2V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.06" L x 0.95" W x 0.38" H (26.8mm x 24.1mm x 9.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SMD Module
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Series iJB (120W)
Power (Watts) 120 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 28-SMD Module
Efficiency 93%