Casa / Single IGBTs / IKP28N65ES5XKSA1
minImg
IKP28N65ES5XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKP28N65ES5XKSA1
Pacchetto:
PG-TO220-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT 650V 28A TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 28A, 34Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 73 ns
Switching Energy 530µJ (on), 400µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 38 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 27ns/184ns
Supplier Device Package PG-TO220-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series TrenchStop™ 5
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 28A
Package / Case TO-220-3
Gate Charge 50 nC
Power - Max 130 W