Casa / Single IGBTs / IKQ120N60TXKSA1
minImg
IKQ120N60TXKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKQ120N60TXKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-3-46
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT 600V 160A TO247-3-46
In magazzino : 1439
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 120A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 241 ns
Switching Energy 6.2mJ (on), 5.9mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 160 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 50ns/565ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-46
Current - Collector Pulsed (Icm) 480 A
Series TrenchStop™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 120A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 703 nC
Power - Max 833 W