Casa / Single IGBTs / IKW25N120T2FKSA1
minImg
IKW25N120T2FKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKW25N120T2FKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-3-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH 1200V 50A TO247-3
In magazzino : 429
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 16.4Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 195 ns
Switching Energy 2.9mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 27ns/265ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 100 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 120 nC
Power - Max 349 W