Casa / Single IGBTs / IKW50N60H3FKSA1
minImg
IKW50N60H3FKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKW50N60H3FKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-3-1
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 600V 100A TO247-3
In magazzino : 745
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 130 ns
Switching Energy 2.36mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 23ns/235ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 315 nC
Power - Max 333 W