Casa / Single IGBTs / IKW60N60H3FKSA1
minImg
IKW60N60H3FKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKW60N60H3FKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-3
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 600V 80A TO247-3
In magazzino : 228
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 60A, 6Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 143 ns
Switching Energy 2.1mJ (on), 1.13mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 27ns/252ns
Supplier Device Package PG-TO247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 180 A
Series TrenchStop™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 60A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 375 nC
Power - Max 416 W