Casa / Single IGBTs / IKY50N120CH7XKSA1
minImg
IKY50N120CH7XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IKY50N120CH7XKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-4-U10
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
INDUSTRY 14
In magazzino : 227
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 86 ns
Switching Energy 1.09mJ (on), 1.33mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 35ns/331ns
Supplier Device Package PG-TO247-4-U10
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series TRENCHSTOP™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 372 nC
Power - Max 398 W