IL-312-60PB-VF-A1
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-312-60PB-VF-A1
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN PLUG 60POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series IL-312
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm