IL-312-A20S-VF-A1
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-312-A20S-VF-A1
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.085" (2.16mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series IL-312
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm