IL-312-A50P-VF-A1
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-312-A50P-VF-A1
Descrizione:
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm