IL-312-A50SB-VF-A1
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-312-A50SB-VF-A1
Descrizione:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.087" (2.20mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm