IL-312-A70P-VF-A1
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-312-A70P-VF-A1
Descrizione:
CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 70
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm