IL-WX-18S-VF-BE
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-WX-18S-VF-BE
Descrizione:
CONN RCPT 18POS 0.031 TIN SMD
Guida per l'utente
Insulation Height 0.128" (3.25mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 0.5A
Style Board to Board
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.031" (0.80mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose
Number of Positions 18
Series IL-WX
Row Spacing - Mating 0.059" (1.50mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 4.5mm