IL-Z-12PL-SMTYE
JAE Electronics
Prodotto No:
IL-Z-12PL-SMTYE
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN HEADER SMD R/A 12POS 1.25MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.136" (3.46mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr JAE Electronics
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating 0.108" (2.75mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 70°C