Casa / Fixed Inductors / IM10RFCMBH120J13
minImg
IM10RFCMBH120J13
Vishay Dale
Prodotto No:
IM10RFCMBH120J13
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
FIXED IND 12UH 870MA 470 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1.5 MHz
Q @ Freq 95 @ 1.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 870 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm Max
Inductance 12 µH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 11MHz