Casa / Fixed Inductors / IM10RFCMEZ3R9K13
minImg
IM10RFCMEZ3R9K13
Vishay Dale
Prodotto No:
IM10RFCMEZ3R9K13
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 2.1A 70 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 60 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 70MHz