INA154UA/2K5
Texas Instruments
Prodotto No:
INA154UA/2K5
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Guida per l'utente
Voltage - Supply Span (Max) 36 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type -
-3db Bandwidth 3.1 MHz
Slew Rate 14V/µs
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 2.4mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Input Offset 100 µV
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 8 V
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Differential
Current - Output / Channel 60 mA