INA156EA/2K5
Texas Instruments
Prodotto No:
INA156EA/2K5
Pacchetto:
8-VSSOP
Descrizione:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Guida per l'utente
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
-3db Bandwidth 550 kHz
Slew Rate 6.5V/µs
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.8mA
Current - Input Bias 1 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-VSSOP
Voltage - Input Offset 2.5 mV
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Instrumentation
Current - Output / Channel 50 mA