INA2322EA/2K5G4
Texas Instruments
Prodotto No:
INA2322EA/2K5G4
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
14-TSSOP
Descrizione:
IC INST AMP 2 CIRCUIT 14TSSOP
Guida per l'utente
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
-3db Bandwidth 500 kHz
Slew Rate 0.4V/µs
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 40µA (x2 Channels)
Current - Input Bias 0.5 pA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-TSSOP
Voltage - Input Offset 2 mV
Series microPOWER™
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Instrumentation
Current - Output / Channel 16 mA