Casa / FET, MOSFET Arrays / IPG16N10S4L61AATMA1
minImg
IPG16N10S4L61AATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPG16N10S4L61AATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-10
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET 2N-CH 100V 16A 8TDSON
In magazzino : 9980
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 845pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 61mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-10
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 90µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 29W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A