Casa / FET, MOSFET Arrays / IPG20N04S4L11ATMA1
minImg
IPG20N04S4L11ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPG20N04S4L11ATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
In magazzino : 17430
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1990pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.6mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-4
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 15µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 41W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A