IPS8160HQ-1
STMicroelectronics
Prodotto No:
IPS8160HQ-1
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
48-QFN (8x6)
Descrizione:
1.0A OCTAL HIGH SIDE DRIVER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Input Type CMOS
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 7V ~ 45V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Typ) 160mOhm (Max)
Product Status Active
Supplier Device Package 48-QFN (8x6)
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 8
Series -
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Mfr STMicroelectronics
Features Auto Restart, Status Flag
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 7V ~ 45V