IQ40-20BNOKC0K
SICK, Inc.
Prodotto No:
IQ40-20BNOKC0K
Produttore:
SICK, Inc.
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM MOD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C (TA)
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Type NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency 150Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V