Casa / DC DC Converters / IQL48011A280V-009-R
minImg
IQL48011A280V-009-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
IQL48011A280V-009-R
Descrizione:
DC DC CONVERTER 28V 308W
In magazzino : 110
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.52" H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 11A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series iQL (308W)
Power (Watts) 308 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 92.5%