Casa / Single IGBTs / IRG6B330UDPBF
minImg
IRG6B330UDPBF
Infineon Technologies
Prodotto No:
IRG6B330UDPBF
Pacchetto:
TO-220AB
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH 330V 70A TO220AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 196V, 25A, 10Ohm
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 70 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 330 V
Td (on/off) @ 25°C 47ns/176ns
Supplier Device Package TO-220AB
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.76V @ 15V, 120A
Package / Case TO-220-3
Gate Charge 85 nC
Power - Max 160 W