Casa / Single IGBTs / IRG6I330U-110P
minImg
IRG6I330U-110P
Infineon Technologies
Prodotto No:
IRG6I330U-110P
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
IGBT 330V 28A 43W TO220ABFP
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 28 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 330 V
Td (on/off) @ 25°C 39ns/120ns
Supplier Device Package TO-220AB
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.55V @ 15V, 28A
Package / Case TO-220-3
Power - Max 43 W