IRM-03-12S
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
IRM-03-12S
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.46" L x 0.94" W x 0.63" H (37.0mm x 24.0mm x 16.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Series IRM-03 (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 26-SMD Module, 14 Leads
Efficiency 78%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Universal Input
Load Regulation ±0.5%
Package Tube
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC