IRV300-12W80H-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
IRV300-12W80H-C
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 12V 300W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.25 kV
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.27" L x 4.57" W x 1.56" H (184.7mm x 116.1mm x 39.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series IRV300 (300W)
Power (Watts) 300W
Type Enclosed
Efficiency 92%