Casa / Memory / IS61QDB44M18A-300M3L
minImg
IS61QDB44M18A-300M3L
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Prodotto No:
IS61QDB44M18A-300M3L
Pacchetto:
165-LFBGA (15x17)
Descrizione:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 300 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-LFBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 8.4 ns
Memory Size 72Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, QUAD
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V