Casa / Memory / IS61QDPB42M36A2-500B4L
minImg
IS61QDPB42M36A2-500B4L
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Prodotto No:
IS61QDPB42M36A2-500B4L
Pacchetto:
165-LFBGA (13x15)
Descrizione:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 500 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2M x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-LFBGA (13x15)
Access Time 8.4 ns
Memory Size 72Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, QUADP
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V