Casa / Memory / IS61QDPB42M36A2-550B4LI
minImg
IS61QDPB42M36A2-550B4LI
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Prodotto No:
IS61QDPB42M36A2-550B4LI
Pacchetto:
165-LFBGA (13x15)
Descrizione:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 550 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2M x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-LFBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 72Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V