Casa / Memory / IS61VPS102418A-250TQL-TR
minImg
IS61VPS102418A-250TQL-TR
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Prodotto No:
IS61VPS102418A-250TQL-TR
Pacchetto:
100-LQFP (14x20)
Descrizione:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-LQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 2.6 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V