Casa / Memory / IS62C10248AL-55TLI
minImg
IS62C10248AL-55TLI
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Prodotto No:
IS62C10248AL-55TLI
Pacchetto:
44-TSOP II
Descrizione:
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 44TSOP II
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 44-TSOP II
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Memory Size 8Mbit
Package / Case 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V