Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL81801EVAL2Z
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HIGH VOLTAGE (32V-80V) BUCK-BOOS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Current - Output | 5A |
| Product Status | Active |
| Power - Output | 240 W |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck-Boost |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Note | - |
| Voltage - Output | 48V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Utilized IC / Part | ISL81801 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 32V ~ 80V |
| Base Product Number | ISL81801 |