Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL85003FRZ
Produttore:
Pacchetto:
12-DFN (4x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 12DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.2325
$2.2325
10
$2.00165
$20.0165
25
$1.88822
$47.2055
100
$1.60873
$160.873
250
$1.5105
$377.625
500
$1.321678
$660.839
1000
$1.189875
$1189.875
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 18V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 12-VFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | ISL85003 |