Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL85033EVAL2Z
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
EVAL BOARD2 FOR ISL85033
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 3A, 3A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 3.3V, 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Utilized IC / Part | ISL85033 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 28V |
| Base Product Number | ISL85033 |