Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL85415FRZ-T7A
Produttore:
Pacchetto:
12-DFN (4x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK ADJ 500MA 12DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.489
$2.489
10
$2.23725
$22.3725
25
$2.1109
$52.7725
100
$1.798445
$179.8445
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 34V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 12-VFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 500kHz, 300kHz ~ 2MHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL85415 |