Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9008AIRUJZ-T
Produttore:
Pacchetto:
6-UTDFN (1.6x1.6)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 6UTDFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 66 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-UTDFN (1.6x1.6) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL9008 |