Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9103AIRUCZ-T
Produttore:
Pacchetto:
6-UTDFN (1.6x1.6)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK 1.8V 500MA 6UTDFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.838
$3.838
10
$3.45135
$34.5135
25
$3.26268
$81.567
100
$2.827675
$282.7675
250
$2.682648
$670.662
500
$2.407129
$1203.5645
1000
$2.28456
$2284.56
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-UTDFN (1.6x1.6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Frequency - Switching | 2.4MHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL9103 |