Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9111EH30Z-T7A
Produttore:
Pacchetto:
6-SOT
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BOOST 3V 800MA SOT23-6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.5295
$1.5295
10
$1.3661
$13.661
25
$1.29694
$32.4235
100
$1.065425
$106.5425
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 2.8V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 800mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-SOT |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.8V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL9111 |