Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL91211BIIZ-T
Produttore:
Pacchetto:
54-WLCSP (2.55x3.67)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG BUCK PROG 5A/5A/5A/5A QD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Programmable |
| Current - Output | 5A, 5A, 5A, 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 1.2V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 54-WLCSP (2.55x3.67) |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 54-UFBGA, WLCSP |
| Frequency - Switching | 4MHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.3V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL91211 |