Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9241HRTZ-T
Produttore:
Pacchetto:
32-TQFN (4x4)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BATT CHG LI-ION 2-4CEL 32TQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 100°C |
| Battery Pack Voltage | 3.9 V ~ 18.304 V |
| Charge Current - Max | - |
| Number of Cells | 2 ~ 4 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (4x4) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 23.4V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer |
| Interface | I²C, SMBus |
| Base Product Number | ISL9241 |