Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9305IRTHWLNCZ-T
Produttore:
Pacchetto:
16-QFN (4x4)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG QUAD BUCK/LNR 3MHZ 16TQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| w/Sequencer | No |
| Topology | Step-Down (Buck) (2), Linear (LDO) (2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Voltage/Current - Output 2 | 2.9V, 1.5A |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Voltage/Current - Output 3 | 3.3V, 300mA |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 5.5V |
| Voltage/Current - Output 1 | 1.2V, 1.5A |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| w/Supervisor | No |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| w/LED Driver | No |
| Base Product Number | ISL9305 |