Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL9440CEVAL1Z
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
EVAL BOARD 1 FOR ISL9440C
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down with LDO |
| Current - Output | 6A, 6A, 4A, 800mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 1V, 2.5V, 3.32V, 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 4, Non-Isolated |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Utilized IC / Part | ISL9440C |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 6V ~ 16V |
| Base Product Number | ISL9440 |