Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL97677IRZ-T
Produttore:
Pacchetto:
32-QFN (5x5)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC LED DRVR RGLTR PWM 50MA 32QFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 4.75V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 26V |
| Voltage - Output | 45V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency | 500kHz ~ 1.5MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Base Product Number | ISL97677 |