Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL97682IRTZ-TK
Produttore:
Pacchetto:
16-TQFN (3x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC LED DRV RGLTR PWM 16TQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.4675
$3.4675
10
$3.116
$31.16
25
$2.94538
$73.6345
100
$2.552745
$255.2745
250
$2.421816
$605.454
500
$2.173106
$1086.553
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 4V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 26.5V |
| Voltage - Output | 45V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency | 600kHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Base Product Number | ISL97682 |