Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL97692IRTZ
Produttore:
Pacchetto:
16-TQFN (3x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC LED DRV RGLTR PWM 40MA 16TQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.8025
$2.8025
10
$2.51655
$25.1655
25
$2.37918
$59.4795
100
$2.06188
$206.188
250
$1.956088
$489.022
500
$1.755201
$877.6005
1000
$1.665825
$1665.825
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.4V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 26V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency | 400kHz ~ 1.5MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Base Product Number | ISL97692 |